Jak se stát pilotem bez zkušeností aneb pilotem na zkoušku

Máte Vy či Váš známý, kterému chcete udělat radost originálním dárkem, již déle vášeň k letadlům? Chcete si splnit dětský sen a vyzkoušet si, jaké to je řídit opravdové letadlo? Právě pro Vás tu je naše nabídka Pilotem na zkoušku, během které si vyzkoušíte, jaké to je být pilotem a vzlétat z letiště Hosín v blízkosti města České Budějovice a nepotřebujete k tomu ani žádné zkušenosti.

Co Vás všechno čeká?

Stručně řečeno, čeká Vás to, co dělá profesionální pilot během každého letu. Nejdříve je však třeba udělat předletovou přípravu. S instruktorem, který poletí s Vámi, si naplánujete trasu a zakreslíte ji do letecké mapy. Zjistíte meteorologické podmínky a zkontrolujete vzdušné prostory. Seznámíte se se základní frazeologií a také s letadlem samotným při předletové kontrole. Celá tato příprava tak potrvá asi 30 minut.

Dále už Vás nemine to nejkrásnější – řízení letadla. Za dohledu zkušeného instruktora budete pilotovat letadlo po naplánované trase. Čekat na Vás budou základní manipulace s letadlem, jako je stoupání a klesání či zatáčení a také se více seznámíte s přístrojovou deskou. Celková doba letu trvá okolo 40 min.

Závěrečných 10 minut po přistání strávíte ještě konzultací s instruktorem, který Vás ohodnotí jako pilota a to včetně vysvědčení z Vašeho pilotování. S sebou si odnesete kromě nezapomenutelných zážitků a zkušeností také několik fotografií Vás jako pilota, které pořídíme během Vašeho řízení letadla.

Koupí voucheru na akci Pilotem letadla na zkoušku můžete splnit sobě či Vašemu blízkému krásný sen a získat tak nové a úžasné zážitky a možná Vás létání tak dostane, že se mu budete i dále věnovat.