Vtipy o létání

Po každém letu vyplňují piloti formulář, tzv. grip. Tam zmiňují všechny technické problémy a závady na letadle, které zpozorovali během letu a které je potřeba opravit. Mechanici si to přečtou a zjednají nápravu a pak do formuláře napíšou, co a jak bylo opraveno.

Letecká společnost Quantas největší perly zveřejnila:

Zapsaný problém: Levá vnitřní pneumatika skoro potřebuje vyměnit. Řešení: Levá vnitřní pneumatika byla skoro vyměněna.

Problém: Zkušební let byl O.K., ale automatické přistávání bylo velice drsné. Mechanikova poznámka: Automatické přistávání na tomto letadle není nainstalováno.

Poznámka: Něco je uvolněno v pilotní kabině. Mechanik: Něco bylo utaženo v pilotní kabině.

Poznámka: Na předním skle jsou mrtví brouci… Mechanik dopsal: Byli objednáni živí brouci.

Poznámka: Autopilot v poloze „držet výšku“ nechá letadlo klesat 60 m/min. Mechanik: Tento problém si nemohu předvést na zemi.

Zapsaný problém: Zpod přístrojové desky se ozývají zvuky. Jsou to zvuky, jako by trpaslík bouchal na něco kladívkem. Mechanik: Trpaslíkovi bylo odebráno kladívko.

Zapsaný problém: Hlasitost DME je na neuvěřitelné síle. Mechanik dopsal: Hlasitost DME byla nastavena na uvěřitelnou sílu.

Zapsaný problém: Třecí zámky způsobují, že se škrticí páčka zastaví. Mechanik dopsal: Proto tam také jsou.

Zapsaný problém: Podezření na prasklé sklo. Mechanik: Podezření je správné.

Zapsaný problém: Motor číslo 3 chybí! Mechanik: Po krátkém hledání byl motor nalezen na pravém křídle.

Zapsaný problém: Letadlo se za letu chová legračně. Mechanik: Letadlo bylo varováno, aby se polepšilo a létalo vážně.

Zapsaný problém: Cílový radar pobroukává. Mechanik: Cílový radar byl přeprogramován přidáním písničkových textů.

Zapsaný problém: Myš v pilotní kabině. Mechanik: Byla namontována kočka.

 

 

Ročník čerstvě dostudovaných programátorů dostane otázku:"Představte si, že jste nastoupili do letadla a před startem jste zjistili, že letadlo používá software vytvořený vaší programátorskou skupinou. Kdo z vás by ihned opustil letadlo?"
Zvedne se les rukou, jenom jeden absolvent nechá ruku klidně svěšenou. "Vy si, pane, skutečně natolik věříte, že byste v tom letadle zůstal?"

"Ano. Kdyby software skutečně dělala naše skupina, tak by letadlo ani nedojelo na ranvej, natož aby vzlétlo."

 

 

Blondýna nastoupí do letadla a když vidí, že je poloprázdné, nechce se jí hledat její místo a najde si pěkné místečko sama, hezky u okna. Po chvíli k ní přijde sympatický mladý muž a poklepe jí na rameno: "Promiňte, slečno, ale tohle je moje místo..."
"Nezkoušejte to na mě, pane, takhle to dělají všichni! Začnou "nespletli jsme si místa?" a potom otravujou celý let!"
"Slečno, já na vás nic nezkouším. Tohle je MOJE místo, odejděte, prosím."
"Mladý muži, dejte mi pokoj. Já ty vaše finty moc dobře znám!"

Sympaťák pokrčí rameny: "Fajn, tak si s tím boeingem startujte sama..."

 

 

Velká letecká výstava, všichni výrobci světa představují svoje nejlepší letadla a Češi, samozřejmě, vystavují Čmeláka (Pro neznalce : takový to žlutý práškovací letadýlko s pevným podvozkem.). Jeden z českých konstruktérů se večer děsně ožere a začne na celou hospodu vykřikovat, jak je Čmelák skvělý letadlo a že ty americký stíhačky jsou proti tomu jenom šrot a kdesi cosi. Amíci si to nedaj líbit, slovo dá slovo a že si teda druhý den dají závody. Ráno se Čech probere z wopice a uvědomí si, co to udělal za pitomost. Chvíli přemýšlí, jak by z toho vyklouzl a nakonec přiváže Čmeláka za americký Tomcat (Pro neznalce : námořní super stíhačka s měnitelnou geometrií křídel, koukněte se na film TopGun, tam jich bylo plno.). Je odstartováno, Tomcat vzlétne a hlásí na kontrolní věž :
- "Tady Tomcat Bravo 01. Úhel křídel 68 stupňů, rychlost Mach 0,75. Čmelák stále za námi."
- "Tady Tomcat Bravo 01. Úhel křídel 44 stupňů, rychlost Mach 1,82. Čmelák stále za námi."

- "Tady Tomcat Bravo 01. Úhel křídel 20 stupňů, rychlost Mach 2,34. Čmelák stále za námi, zatahuje podvozek a začíná měnit geometrii křídel."

 


Mladý nezkušený pilot, totálně ztracen při navigačním letu, konečně najde nějaké letiště a řekne do rádia "Veliké letiště s malou Cessnou 152 na okruhu, oznamte své jméno !

 

 

Sedí dvě blondýnky v letadle vedle sebe, let je dlouhý a když jde okolo stevard, tak se jedna neudrží, zastaví ho a ptá se: "pardon, za jak dlouho budu zhruba v Madridu?", "přibližně za 40 minut, slečno" odpoví stevard. Druhá se na něj usměje, udělá oči a zeptá se: "a já?"

 

 

Mladý ale frajerský pilot jde na svoje první samostatné noční přistání.
Namísto obvyklého ohlášení se dispečerovi letiště zahlásí do vysílačky:
- Hádej kdo?
Dispečer vypne světla na celé přistávací dráze a odpoví:

- Hádej kam?